16 lipca 2024
Liderzy ESG, Bank BNP Paribias

7R: raport ESG i cele na lata 2022-2025

7R, polski deweloper specjalizujący się w dostarczaniu powierzchni magazynowo-przemysłowych, opublikował swój pierwszy raport ESG. Wyznaczył w nim cele zrównoważonego rozwoju do 2025 roku. 

Priorytetem pozostaje dążenie do neutralności klimatycznej firmy i wspieranie klientów w tym zakresie. 7R deklaruje, że ESG stanowi fundament jej działalności. Jest wpisane w długofalową strategię podnoszenia wartości samej firmy, jak i jej produktów. Zyskują na tym najemcy, inwestorzy, lokalne społeczności i pracownicy.  

17 projektów za 400 mln euro

W 2021 roku 7R oddało do użytku 400 tys. m2. certyfikowanej powierzchni. W tym czasie firma współpracując z funduszami inwestycyjnymi sprzedała 17 projektów za łączną kwotę 400 mln euro. Powiększył się także portfel nieruchomości zarządzanych przez 7R i obecnie wynosi ponad 1 mln m2. Obecnie w trakcie budowy jest ok. 570 000 m2. powierzchni magazynowo-przemysłowej. Wśród priorytetów 7R, na równi z takimi wartościami jak innowacyjność, jakość czy technologie przyszłości. Jest także prowadzenie działalności w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

– Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby interesariuszy – inwestorów, najemców, społeczności i pracowników oraz utrzymać stabilną pozycję na rynku. Dlatego opracowaliśmy szereg polityk ESG i konsekwentnie wdrażamy je w ramach modelu biznesowego – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

Strategia 7R w zakresie ESG, na lata 2022-2025, będzie opierać się na trzech filarach:

  • dążeniu do neutralności klimatycznej,
  • wspieraniu społeczności lokalnych,
  • rozwoju pracowników oraz działaniu zgodnie z przyjętym ładem korporacyjnym.