23 czerwca 2024

Brak strategii dla klimatu nie przeszkadza liderom

Gdzie są wasi liderzy? Czy prezesi, członkowie zarządów, top menedżerki ESG/CSR zabiorą głos w sprawie braku strategii dla klimatu w „Polskim ładzie”? Gdzie jest wasze dawanie dobrego przykładu innym? Co zrobiliście, aby zatrzymać w Polsce wycinkę najstarszych drzew? – pytał podczas Forum Inspiracji prof. Bolesław Rok z Akademii L. Koźmińskiego.

Innowacje. Ambicje. Sztuczna inteligencja.

Forum Inspiracji odbyło się po raz piąty. Jest to, jak przekonują organizatorzy, najważniejsza, doroczna konferencja dotycząca Celów Zrównoważonego Rozwoju z perspektywy biznesu. W tym roku odbyło się pod hasłem: „Forum Inspiracji – Innowacje. Ambicje. Sztuczna Inteligencja – biznes na drodze do Agendy 2030”. Mogli wziąć w nim udział przede wszystkim przedstawiciele firm, które chcą działać na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 – Mamy 3000 dużych firm w Polsce. Zaledwie 300 z nich uczestniczy w partnerstwach Kampanii 17 Celów, 70 w rankingu Odpowiedzialnych Firm. A co robi reszta? Jestem przerażony faktem, że biznes nie słucha głosu nauki. Gdzie są wasi liderzy? Czy prezesi, członkowie zarządów, top menedżerki ESG/CSR zabiorą głos w sprawie braku strategii dla klimatu w ogłoszonym „Polskim ładzie”? – powiedział podczas Forum prof. Bolesław Rok. – Nie słyszę głosów ze strony zarządów domagających się zmian dla klimatu. Gdzie jest wasza edukacja klientów? – pytał prof. Rok. 

Brak odważnych do sparingu

W poprzednich edycjach Forum zawsze co roku jakaś firma stawała do tzw. sparingu z profesorem Bolesławem Rokiem. W tym roku nikt się nie zgłosił. – Pytania bardzo trudne. Czasu coraz mniej. Potrzebne są nam konkretne i ambitne plany – podsumowała wystąpienie Małgorzata Greszta z CSR Consulting.

Po wysłuchaniu wystąpienia profesora Roka pozostaje wrażenie, że po prostu nie ma w Polsce jeszcze firmy, która dałaby radę bez uszczerbku wizerunkowego odpowiedzieć na tak stawiane zarzuty. Pomimo faktu, że partnerami Kampanii są bardzo silne i poważne organizacje.

O znajomości Kampanii 17 Celów pisaliśmy TUTAJ.