13 kwietnia 2024

Polsat z energią ze Słońca

Tylko czysta i zielona energia będzie w przyszłości wykorzystywana w Grupie Polsat. Energię wytworzy największa, budowana obecnie w Polsce, farma słoneczna Brudzew o mocy 70 MWp. Umowa zawarta na 15 lat przez Polkomtel z ZE PAK dotyczy dostawy do 68 GWh energii elektrycznej rocznie.

Czysta i zielona energia – ograniczenie emisji CO2

– Umowa na zakup zielonej energii z ZE PAK doskonale wpisuje się w naszą politykę środowiskową i strategię. Naszym celem jest maksymalne ograniczenie emisji CO2 i śladu węglowego – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus. Dodatkowo Plus, jako certyfikowany sprzedawca, będzie mógł oferować swoim klientom – zarówno indywidualnym i biznesowym – sprzedaż zielonego prądu wyprodukowanego dzięki OZE.

Wykonawcą Farmy Brudzew jest konsorcjum spółek ESOLEO Sp. z o.o. (z Grupy Polsat) oraz PAK Serwis Sp. z o.o. W tym projekcie jednym z głównych podwykonawców jest spółka PAK Górnictwo S.A. Zakończenie budowy farmy zaplanowano na październik tego roku.

Aktywne działania Polsatu

Grupa Polsat podejmuje aktywne działania, które mają pozytywny wpływ na środowisko. Kontroluje zużycie surowców i komponentów elektronicznych oraz oszczędza energię elektryczną. Dodatkowo skutecznie zarządza odpadami i przekazuje je do wyspecjalizowanych firm recyklingowych. Grupa inwestuje także środki w popularyzację technologii fotowoltaicznej pośród własnych klientów. Wprowadza również do swojej floty samochodowej pojazdy zeromisyjne. Czysta i zielona energia to kolejny ważny element strategii Grupy.