30 maja 2024

EcoVadis: platynowe wyróżnienie dla Żabki po raz drugi

Żabka znalazła się pośród 1 proc. firm na świecie, które najskuteczniej integrują czynniki ESG ze strategią i działalnością biznesową. Drugi rok z rzędu firma uzyskała najwyższe, platynowe wyróżnienie w ratingu EcoVadis. 

W tegorocznym ratingu EcoVadis sieć poprawiła swój wynik we wszystkich ocenianych obszarach. W sumie otrzymując aż 90 punktów na 100 możliwych. 

EcoVadis to jedna z najbardziej zaufanych na świecie agencji ratingowych, dostarczających przedsiębiorstwom oceny w zakresie zrównoważonego rozwoju. Weryfikacji przez EcoVadis zostało dotychczas poddanych ponad 75 000 firm z ponad 160 krajów, reprezentujących około 200 branż. 

Certyfikacja Żabki od 2020 r.

Żabka Polska certyfikację EcoVadis rozpoczęła w 2020 roku. Na podstawie otrzymanych w tym procesie wyników opracowała plan profesjonalizujący działania firmy, który – dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu departamentów – z sukcesem wdrożyła. W efekcie wprowadzonych zmian Żabka zanotowała skok z brązu do platyny. W tegorocznym ratingu sieć nie tylko utrzymała platynową pozycję, ale także poprawiła swój wynik we wszystkich czterech ocenianych obszarach (środowisko naturalne; warunki pracy i praktyki zatrudniania; etyka biznesu; praktyki w łańcuchu dostaw). Uzyskała 90 punktów na 100 możliwych (w ubiegłym roku 80/100). W obszarze środowisko naturalne Żabka jest liderem, z oceną 100 punktów na 100 możliwych.