30 maja 2024

ESGinfo.pl – pierwszy polski portal o raportowaniu niefinansowym

Czynniki środowiskowe, zrównoważony rozwój, dekarbonizacja, neutralność klimatyczna, CO2, taksonomia, zasady raportowania – to nie tylko korporacyjna nomenklatura. Coraz częściej te stwierdzenia pojawiają się w kontekście biznesowym mniejszych firm i przedsiębiorstw, a także samych pracowników.

Czy prowadzisz biznes neutralny klimatycznie? Czy wiesz co musisz zrobić w najbliższym czasie, aby nie stracić swojej rynkowej pozycji i utrzymać klientów? Od kiedy, komu i co musisz raportować? Odpowiedzi na takie i wiele innych pytań znajdziesz na portalu ESGinfo.pl. ESGinfo.pl to pierwszy polski portal o raportowaniu niefinansowym.

Nie ma w Polsce jednego miejsca, portalu czy innego medium poświęconego wyłącznie tematyce ESG. Dlatego powstało ESGinfo.pl. Chcemy być portalem pierwszego wyboru dla każdego kto rozpoczyna swoją przygodę na drodze do neutralności klimatycznej, jak również dla tych, którzy są już na niej od dawna.

Regulacje, ESG, Obszary raportowania

Podzieliliśmy nasz portal na najważniejsze, naszym zdaniem, w tej tematyce, kategorie:

  • Regulacje, obejmującą: Polskę, Unię Europejską oraz świat
  • ESG, gdzie pisać będziemy o podejmowanych inicjatywach i działaniach w obszarach: środowiska (E), społecznej odpowiedzialności (S) oraz ładu korporacyjnego (G).
  • Obszary raportowania, które opisują poszczególne kategorie taksonomii, czyli: adaptacja i łagodzenie zmian klimatu, budynki, ochrona i odbudowa bioróżnorodności, produkcja energii elektrycznej, przejście na GOZ, technologie informatyczne, transport, zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontrola oraz zrównoważone wykorzystanie zasobów wodnych.

O czym i o kim będziemy pisać?

Będziemy kompendium przystępnej wiedzy na temat regulacji, strategii, zmian. Nie będziemy unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych. Jesteśmy przekonani, że informacji o raportowaniu niefinansowym nie zabraknie – zarówno od małych, jak i dużych firm.

Do utworzenia portalu zainspirowały nas komunikaty i informacje napływające z naszego lokalnego rynku – od firm działających w Polsce. Zarówno tych z sektora finansowego, ubezpieczeniowego, AGD, doradczych i wielu innych. Publikowaliśmy je na portalu ecoekonomia.pl. Dodatkową inspiracją były media zagraniczne. Ponieważ tych informacji jest coraz więcej i wymagają uporządkowania dlatego uruchamiamy: ESGinfo.pl – pierwszy polski portal o raportowaniu niefinansowym.

Zapraszamy do śledzenia nas na LI i czytania!

REDAKCJA