fritz-kola opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma nie chce w swoim raporcie patrzeć wstecz, lecz do przodu. W tym celu fritz-kola koncentruje się na uczestnictwie w demokracji i po raz pierwszy pozwala swojej społeczności na wypowiedzenie się w sprawie przyszłego kierunku jej zaangażowania. Ambicją firmy jest, aby pracować nad pierwszym raportem na temat demokratycznego, zrównoważonego rozwoju.
Zmiana perspektywy: współdecydowanie o przyszłych zobowiązaniach
Zrównoważony rozwój wymaga uczestnictwa, identyfikacji i wsparcia. Dlatego fritz-kola koncentruje się na demokratycznym udziale w zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i w ten sposób formułuje nowe podejście do raportowania na temat zrównoważonego rozwoju.
Raport dotyczący zrównoważonego rozwoju to zwykle przegląd wcześniejszych działań i dokonań. Dlatego staje się częścią przeszłości, jak tylko zostanie opublikowany. I raczej informuje niż angażuje. Chcemy, aby nasza społeczność miała coś do powiedzenia. Ponieważ zrównoważony rozwój potrzebuje wielu ludzi. Wiele osób wspiera nasze zaangażowanie, wnosi swoje pomysły i przyłącza się do nas, by wypowiadać się na rzecz dobra. W skrócie: zrównoważony rozwój wymaga demokracji – wyjaśnia Mirco Wolf Wiegert, założyciel i dyrektor generalny fritz-kola.
Za pośrednictwem LinkedIn, społeczność mogła wybierać spośród czterech kategorii. Wskazywano w co fritz-kola powinna się jeszcze bardziej zaangażować w przyszłości:
- Różnorodność i tolerancja: Zaangażowanie na rzecz otwartego, zróżnicowanego społeczeństwa
- Odpowiedzialna konsumpcja: Świadoma konsumpcja w małych butelkach
- Every Bottle Helps: Pomoc bezdomnym, wspieranie mikrodochodów
- Ochrona klimatu i środowiska: Zaangażowanie w szkło zwrotne, redukcję emisji CO2 i zrównoważony łańcuch dostaw
Zrównoważony rozwój wymaga prostego języka
fritz-kola publikuje raporty na temat swojego zaangażowania w zrównoważony rozwój od 2020 r. Na 2 stronach formatu A2 firma wyjaśnia swoje zaangażowanie na rzecz otwartego i demokratycznego współistnienia. Także czystego środowiska oraz osób zmagających się z ubóstwem i bezdomnością.