23 czerwca 2024

Granty dla organizacji realizujących Cele Zrównoważonego Rozwoju

50 000 zł od Banku BNP Paribas dla twórców i organizacji realizujących Cele Zrównoważonego Rozwoju. Rusza akcja #razemzmieniamy. Pięciu zwycięzców otrzyma granty po 10.000 zł.

Bank BNP Paribas rozpoczyna akcję „#razemzmieniamy – świat potrzebuje Ciebie i Twojej pasji”, organizowaną we współpracy z portalem Patronite.pl. Twórcy i organizacje działające na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, mogą zdobyć granty na rozwój swojej działalności.

Granty i zachęty dla innych

– Osiągnięcie 17 Celów określonych w Agendzie 2030 ONZ będzie możliwe, jeśli podejmiemy solidarne działania. Dlatego w Banku BNP Paribas, nie tylko traktujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju, jako istotny kierunek naszej bieżącej aktywności. Także zachęcamy do tego innych. Akcję #razemzmieniamy kierujemy do osób już zaangażowanych w tym obszarze – twórców i organizacji – które chcemy wesprzeć w ich wysiłkach, fundując granty na rozwój działalności – tłumaczy Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji, Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Akcja #razemzmieniamy to wspólna inicjatywa Banku BNP Paribas i platformy Patronite.pl. Platforma umożliwia twórcom budowanie społeczności wspierających ich regularnie patronów. Projekt ma udowodnić, że wszyscy mogą włączyć się działania m.in. służące poprawie poziomu edukacji. Dodatkowo także zmniejszaniu nierówności, ograniczeniu problemów głodu i ubóstwa czy ochronie klimatu. Każdy zgłaszający, który opisze, jak realizuje Cele, ma szansę otrzymać jeden z pięciu grantów w wysokości 10 000 zł!

Przyszłość kształtują ludzie z pasją

– Naszą przyszłość kształtują ludzie z pasją – cieszymy się, że wspólnie z Bankiem BNP Paribas możemy pójść o krok dalej i jeszcze mocniej wspierać tych, którzy zmieniają świat na lepsze – mówi Marcin Skonieczny, prezes Patronite.pl.

Organizacje i twórcy zainteresowani udziałem w konkursie będą mogli zgłaszać się od 2 sierpnia za pomocą formularza dostępnego na stronie https://patronite.pl/lp/razemzmieniamy. Spośród przesłanych zgłoszeń, wybranych zostanie ośmiu finalistów, których działania będą promowane na portalu Patronite.pl, a także w mediach społecznościowych. Następnym etapem będzie głosowanie internautów, którzy wspólnie z kapitułą wybiorą pięć najciekawszych projektów. Ich autorzy otrzymają granty w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo laureaci będą mogli przedstawić swoje działania na antenie Radia Nowy Świat, które jest partnerem medialnym akcji #razemzmieniamy.