29 maja 2024

Konkurs Liderzy ESG: ostatni moment na zgłoszenie strategii, innowacji lub programu edukacyjnego 

Masz dojrzałą strategię ESG? Wprowadzasz w swojej firmie innowacyjne rozwiązania i programy edukacyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju? A może znasz kogoś, kto w sposób wyjątkowy i niekonwencjonalny wspiera odpowiedzialny biznes? Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno pytanie brzmi „tak” to znaczy, że konkurs „Liderzy ESG” jest dla ciebie. 

Trwa II edycja konkursu „Liderzy ESG”. Jego organizatorami są: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, PwC Polska oraz NN Investment Partners TFI.

Trzeba wskoczyć do pociągu do zrównoważonego rozwoju

Tytułu „Lidera ESG” zwiększa szansę na pozyskanie finansowania oraz wzmocnienie wiarygodności w oczach interesariuszy – klientów, partnerów biznesowych, inwestorów.

– Ten pociąg już jedzie i jeszcze jest szansa wskoczyć do ostatniego wagonu. W tej chwili posiadanie strategii zrównoważonego rozwoju jest jeszcze czymś dobrowolnym. Natomiast pamiętając, że zainteresowanie tematem wychodzi z oczekiwań społecznych, dochodzimy do wniosku, że powinniśmy już zacząć działać. Regulacje, które będą coraz bardziej restrykcyjne tylko podążają za tymi oczekiwaniami. Jeżeli skupimy się na oczekiwaniach naszych interesariuszy to zawsze będziemy o krok przed regulacjami – tak podsumowywali konkurs uczestnicy jego pierwszej edycji.

Oby liderów było wielu

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają wszystkich, zarówno duże spółki giełdowe, korporacje, jak i mniejsze organizacje. Tytuł „Lidera ESG” można otrzymać w trzech kategoriach:

  • Strategia ESG
  • Innowacja w obszarze ESG
  • Program edukacyjny w obszarze ESG

– Zachęcamy do współzawodnictwa w tegorocznej, II już edycji konkursu. Zapraszamy nie tylko największe korporacje, ale również mniejsze spółki i firmy rodzinne. W kategorii „Innowacja w obszarze ESG” chętnie widzielibyśmy także zgłoszenia od start-upówZ kolei w kategorii „Program edukacyjny w obszarze ESG” od fundacji czy stowarzyszeń – mówi Krzysztof Szułdrzyński, partner PwC Polska.

W każdej kategorii przewidziane są nagrody: Diamentowa, Złota i Srebrna. Kapituła konkursu może przyznać też wyróżnienia specjalne.

Konkurs Liderzy ESG: Poszukiwani wizjonerzy i wizjonerki

W konkursie „Liderzy ESG” znalazła się też kategoria dla osób fizycznych. To „Wizjoner/Wizjonerka Zielonej Transformacji”. Organizacje czy firmy mogą nominować osoby, które swoją postawą i autorytetem wspierają odpowiedzialny biznes. Kategoria powstała, aby uhonorować i wyróżnić tych, którzy skutecznie działają i wprowadzają innowacyjne zmiany, mające wpływ na środowisko. W pierwszej edycji tytuł trafił do Dominiki Bettman, która od wielu lat swoimi działaniami udowadnia, że dzięki technologiom można zmienić świat na lepsze.

Więcej informacji na liderzyesg.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2022 r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Ogłoszenie wyników w grudniu 2022, podczas uroczystej gali.

Poniżej filmy instruktażowe wszystko co warto wiedzieć:

  1. Strategia ESG
  2. Innowacja w obszarze ESG
  3. Program edukacyjny w obszarze ESG