13 kwietnia 2024

Krakowski „Pakt dla klimatu” – w trosce o neutralność klimatyczną

Columbus Energy jest w gronie 11 firm, które chcą działać na rzecz uzyskania neutralności klimatycznej Krakowa do 2050 r.

W Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej 11 firm podpisało deklarację poparcia dla starań Krakowa, aby uzyskać neutralność klimatyczną do 2050 r. Do inicjatywy „Pakt dla klimatu” przyłączyli się m.in. Columbus Energy, AstraZeneca Pharma Poland, BP, Canal+, Konfederacja Lewiatan, Krakowski Park Technologiczny. Partnerzy zadeklarowali działania na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia oraz opracowanie strategii klimatycznej.

Pakt dla klimatu – wspólna inicjatywa miasta i biznesu

Pakt powołano w 2022 r. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania przedsiębiorców, instytucji publicznych, organizacji społecznych i środowisk naukowych działających na terenie Krakowa w uzyskaniu neutralności klimatycznej i przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

– Columbus od 9 lat działa w branży odnawialnych źródeł energii i ma swoją siedzibę w Krakowie. W pełni popieramy działania dla osiągnięcia neutralności klimatycznej przez Kraków. Już z tego powodu nie mogło nas zabraknąć w tak ważnej inicjatywie. Tak samo jak inicjatorzy „Paktu dla klimatu” wierzymy, że dzięki współpracy biznesu, środowisk naukowych i lokalnych władz można zdynamizować działania na rzecz ochrony klimatu w warunkach sprawiedliwiej transformacji. Szczególnie lokalnie – w naszym rodzimym Krakowie. Mam nadzieję, że ta inicjatywa stanie się dobrą praktyką i zainspiruje inne miasta to wdrożenia podobnych rozwiązań – mówi Agnieszka Rozwadowska z Columbus Energy.