20 lipca 2024

mFundacja: edukacja matematyczno-klimatyczna 

Fundacja mBanku wydała trzecią bezpłatną książkę. „Matematyka na zielono” łączy ekologię z matematyką.

W Dzień Ziemi Fundacja mBanku przedstawia swoją najnowszą książkę „Matematyka na zielono”. Pokazuje w niej, że matematyka jest naprawdę wszędzie i dzięki niej można zrozumieć ekologię, a także zmienić swoje nawyki. Podobnie jak poprzednie książki mFundacji, bezpłatny egzemplarz można zamówić na stronie www.mjakmatematyka.pl

Poprzednie dwie książki w formie papierowej i cyfrowej znalazły się w blisko 300 tys. polskich domów. Najnowszej pozycji przyświeca motto, że matematyka jest wszędzie. Książkę pod takim tytułem mFundacja wydała w 2017 r. Tym razem pokazuje jak przy pomocy matematyki poznawać zjawiska dotyczące ekologii. Zawiera kilkaset matematyczno – ekologicznych ciekawostek, zadań i quizów.

Książka autorstwa Mai Krämer w przystępny i matematyczny sposób tłumaczy przyczyny i następstwa nadchodzącej katastrofy ekologicznej. Zachęca również do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego życia. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do matematyki ani ekologii. Jest świetnym pretekstem do podjęcia w rodzinie tematu ekologii i okazją do pokazania praktycznej strony matematyki.

50 tys. książek do rozdania

Bezpłatny egzemplarz może zamówić każdy, nie tylko klient mBanku. mFundacja planuje rozdystrybuować w ten sposób 50 tys. egzemplarzy. Każdy z nich został wydrukowany na papierze z certyfikatem FSC®. Oznacza to, że papier ten pochodzi ze źródeł, które odpowiedzialnie gospodarują zasobami oraz przestrzegają restrykcyjnych zasad w procesie produkcji.

Więcej o książce:

  • Fundacja mBanku dystrybuuje ją za darmo,
  • aby ją zamówić wystarczy wejść na stronę www.mjakmatematyka.pl, wypełnić wniosek i wybrać placówkę, w której książka będzie czekać na właściciela,
  • przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów dzieci miedzy 7. a 14. rokiem życia,
  • zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych zadań, quizów i ciekawostek,
  • odkrywa matematykę w naturze i pokazuje, jak liczby pozwalają zrozumieć naszą rolę w ochronie planety,
  • wykorzystuje matematyczne działania, by uczyć ekologicznych postaw i zachęcać do świadomych wyborów.