20 lipca 2024

mPotęga – kolejna edycja programu społecznego mBanku

Fundacja mBanku rusza z kolejną, dziewiąta edycją programu mPotęga. To kontynuacja i realizacja działań społecznych zapowiadanych w strategii na lata 2021-2025 uwzględniającej działania ESG mBanku.

– Banki nie są dziś tylko instrumentami zarabiania dla akcjonariuszy. W dużym stopniu pełnią funkcje społeczne i zlecone państwa. Jest to nieodwracalny trend – powiedział podczas konferencji dotyczącej nowej strategii Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Bank podał wówczas, że nadal zamierza wspierać cele społeczne. Takie jak m.in. współpraca z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz programy edukacji matematycznej finansowane przez mFundację, w tym mPotęga. 

Milion uczniów zaangażowanych w matematykę

Blisko 1,2 tys. projektów, prawie 7 mln złotych dofinansowania i ponad 1 mln uczniów, którzy poznali matematykę od ciekawszej strony. Taki jest bilans ośmiu dotychczasowych edycji flagowego programu grantowego mFundacji. Tegoroczna, dziewiąta edycja, ma pomóc uczniom i nauczycielom oswajać matematykę w przyjazny sposób. Nabór trwa do 9 maja tego roku.

– Za nami dwa bardzo trudne lata dla edukacji. Nasze doświadczenia z mPotęgi pokazują, że nauczyciele nawet w takich warunkach chcą dzielić się z uczniami swoją kreatywnością. To potwierdza, że nasz program zapisał się w świadomości nauczycieli, jako sposób na szkolną rutynę – powiedziała Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

Co to jest mPotęga?

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Do tej pory odbyło się osiem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, którzy mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

  • Program grantowy obejmuje dzieci uczące się w klasach 4 – 8 szkoły podstawowej.
  • Wniosek mogą złożyć przez formularz online: publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne z całej Polski.
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
  • mFundacja przyznaje granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.