13 kwietnia 2024

Zbliża się koniec indeksu WIG-ESG

GPW Benchmark planuje zaprzestanie opracowywania Indeksów WIGtech oraz WIG-ESG. Rozpoczyna też publiczne konsultacje w sprawie zmian w metodzie opracowywania innych indeksów giełdowych.

— GPW Benchmark zaprasza uczestników rynku kapitałowego do zapoznania się z dokumentem i do udziału w konsultacjach publicznych dotyczących proponowanych zmian w metodzie opracowywania wskaźników referencyjnych wchodzących w skład Rodziny Indeksów Giełdowych — czytamy w komunikacie.

GPW Benchmark informuje, że po sesji giełdowej 28 czerwca 2024 r. zaprzestanie publikowania Indeksu WIG-ESG. Powodem jest brak zainteresowania rynkowego tym indeksem po wskazanej powyżej dacie zaprzestania opracowywania tego indeksu. Zapewnia jednak, że będzie starał się wprowadzać produkty uwzględniające czynniki ESG i cele transformacji energetycznej.

Konsultacje publiczne dotyczące proponowanych zmian trwają do 10 marca 2024  r. Ich podsumowanie zostanie przekazane do publicznej wiadomości niezwłocznie po zakończeniu i przyjęciu wyników przez Komitet Nadzorczy Wskaźników Referencyjnych Rynku Kapitałowego.

Źródło: ISBnews