12 czerwca 2024
Amazon ma opakowania nadające się do recyklingu

Opakowania przesyłek Amazon w Europie nadają się do recyklingu

Amazon ogłosił, że 100 proc. używanych przez firmę w Europie opakowań dostawczych nadaje się do recyklingu. Deklaracja dotyczy wszystkich pudełek, toreb i kopert sprzedawanych przez Amazon oraz zewnętrznych partnerów handlowych, którzy korzystają z usługi logistycznej Fulfilment by Amazon.

– Nasza europejska sieć realizacji zamówień korzysta teraz z opakowań nadających się do recyklingu. Jest to część naszej długoterminowej strategii, aby stać się liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju. Będziemy nadal inwestować w innowacyjne technologie, maszyny i bardziej zrównoważone materiały, aby zapewnić, że opakowania – niezależnie od tego, czy są używane przez nas, czy przez inne firmy – są dobre dla naszych klientów i planety – powiedział Pat Lindner, wiceprezes ds. mechatroniki i zrównoważonych opakowań w Amazon.

Amazon wykorzystuje algorytm do określenia najlżejszego opakowania niezbędnego do ochrony produktu podczas wysyłki. To pozwoliło zaoszczędzić ponad 60 000 ton tektury rocznie. W swoim najnowszym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju Amazon podał, że wysyła tylko 40 proc. paczek w tekturze. Z kolei 49 proc. przesyłek podróżuje w „elastycznych” opakowaniach, takich jak papier, plastikowe koperty i torby nadające się do recyklingu. 11 proc. trafia do odbiorców w ich własnych pojemnikach.

– Zespoły Amazon na całym świecie nieustannie pracują nad ulepszaniem opakowań przy użyciu najnowszych technologii potwierdzonych naukowo. Wszystko po to, aby mieć mniejszy wpływ na środowisko. Inwestujemy w nowe materiały, procesy i technologie – poinformowała spółka.

Źródło: ESGToday