13 kwietnia 2024

Zakład Poligraficzny Pol-Mak przygotowuje strategię ESG

Zakład Poligraficzny Pol-Mak przygotowuje pierwszą strategię zrównoważonego rozwoju. Od ponad 10 lat firma podlega certyfikacji Sedex – audytowi zgodności społecznej. Dodatkowo ostatnio uzyskała brązowy medal EcoVadis i znalazła się wśród 35 proc. firm najlepiej ocenianych pod kątem zrównoważonego rozwoju na świecie.

Docenienie naszego zaangażowania w działania zrównoważonego rozwoju to dla nas kolejny impuls do dalszej aktywności w tym zakresie. Jako firma rodzinna z wyłącznie polskim kapitałem każdego dnia czujemy odpowiedzialność za nasze otoczenie oraz przyszłe pokolenia. Zauważamy, że nasi klienci, w tym odpowiedzialne międzynarodowe sieci są bardzo aktywni w zakresie wdrażania ESG. Zatem spełnianie międzynarodowych standardów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu ma również wymiar biznesowy – mówi Przemysław Makowiak, członek zarządu Zakładu Poligraficznego Pol-Mak.

Medal EcoVadis jest przyznawany w dziedzinie oceny zrównoważonego rozwoju. Ocena potwierdza, że firma działa zgodnie z najlepszymi praktykami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ESG. Ocena jest wyższa lub równa wynikowi 69 proc. wszystkich firm podlegających ratingowi, tj. ponad 125 tys. firm z całego świata. Oceniane są cztery wymiary aktywności firmy: środowiskowy, społeczny, etyczny i dotyczący łańcucha dostaw. Najwyższą ocenę 70 proc. firma uzyskała w wymiarze środowiskowym.

Pol-Mak to przedstawiciel branży dekoracyjnych artykułów papierniczych w Europie. Firma działa od 1986 roku w oparciu o 100 proc. polski kapitał. Od początku istnienia cała jej produkcja jest zlokalizowana w Polsce. Za granicą produkty Pol-Mak są dostępne już od ponad 20 lat, obecnie w ponad 70 krajach na świecie. Firma produkuje serwetki, talerzyki, kubeczki, obrusy dekoracyjne, torby okolicznościowe, papiery ozdobne oraz kartki okolicznościowe i inne produkty. Prowadzi wyłącznie sprzedaż hurtową.