30 maja 2024

O Taksonomii przy śniadaniu z PwC

Raportowanie zgodnie z Taksonomią UE… Dla wielu spółek to wciąż temat mało rozeznany lub wręcz niemal obcy. Dlatego warto jak najszybciej uzupełnić wiedzę i zweryfikować gotowość do raportowania ESG za 2022 rok. Już 29 listopada można wziąć udział w bezpłatnym śniadaniu biznesowym PwC Polska poświęconemu właśnie tej tematyce. 


Na spotkanie PwC zaprasza wszystkich, którzy zastanawiają się:

  • Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę przygotowując swój pierwszy raport zgodności z Taksonomią UE? 
  • Jakie znaczenie dla działalności spółki i budowania jej wartości ma zaraportowana zgodność lub brak zgodności z Taksonomią UE?
  •  Dlaczego normy określone w Taksonomii są istotne przy planowaniu inwestycji i zielonej transformacji?
  • Jaka jest rola działu finansowego i „biznesu” w raportowaniu taksonomicznym?

Raporty taksonomiczne za 2022 rok pokażą, które spółki prowadzą działalność w sposób zrównoważony i w jakim zakresie. Informacje zawarte w raportach spółek będą istotnym elementem procesu decyzyjnego instytucji finansowych i inwestorów, którzy przy ocenie działalności spółek będą uwzględniać stopień zgodności z Taksonomią UE. Warto wskoczyć do rozpędzonego już pociągu i zdobyć niezbędną wiedzę.

W panelu dyskusyjnym podczas śniadania udział wezmą:

  • Marcelina Wojciechowska, Dział Zrównoważonego Rozwoju Biznesu, Obszar Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich, PKN ORLEN
  • Beata Szczytowska, Działu Zakupów Niehandlowych, Grupa Eurocash
  • Paulina Tetera, Departament Procesów Ryzyka i Raportowania, BNP Paribas Bank Polska

Śniadanie biznesowe PwC Polska pt. „Raportowanie zgodnie z Taksonomią Unii Europejskiej za rok 2022” odbędzie się 29 listopada w konwencji hybrydowej – stacjonarnie i on-line. Możliwość rejestracji jest TUTAJ.