21 lipca 2024

Ruszyła rekrutacja do 6. edycji programu „Biznes kontra smog”

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 6. edycji programu „Biznes kontra smog – Wspieramy klimat”. Walka ze smogiem i edukacja o problemie zjednoczyła kilkadziesiąt na co dzień konkurujących ze sobą przedsiębiorstw. Do tej pory ponad tysiąc wolontariuszy z firm przeszkoliło aż 52 tysiące uczniów. 

Program „Biznes kontra smog – Wspieramy klimat” jest ponad podzialami. W każdym roku można do niego dołączyć. Wystarczy zgłosić swoją organizację wypełniając krótki formularz

Odpowiedzialność w zaangażowanie się w walkę o nasz klimat leży nie tylko po stronie społeczeństwa, ale także świata biznesu. Zwłaszcza, że funkcjonujemy w czasach, w których regulacje ESG nabierają coraz większego znaczenia. Coraz częściej trafiają do strategii działania przedsiębiorstw. Wyniki pięciu lat trwania programu są imponujące – ponad 52 tys. uczestników, 2,3 tys. przeprowadzonych warsztatów i ponad 1 tys. wolontariuszy. A jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – mówi Tomasz Barańczyk, partner PwC Polska, lider inicjatyw ESG w Polsce.

„Biznes kontra smog – Wspieramy klimat” to program wolontariatu pracowniczego. Zainicjowany został w 2018 roku przez PwC Polska, przy współpracy z Krakowskim Alarmem Smogowym oraz Stowarzyszeniem ASPIRE. To także pierwsze na polskim rynku tak szerokie porozumienie przedsiębiorstw w obszarze zaangażowania społecznego. 

Przez 5 lat wolontariusze przeszkolili 52 tys. dzieci w szkołach i przedszkolach ze 165 miejscowości na terenie całej Polski. Do ostatniej, V edycji „Biznes kontra smog – Wspieramy klimat” włączyło się w sumie aż 30 organizacji: ABB BS, Airly, Akamai Technologies, Amer Sports, Amway GBS, Aon, Stowarzyszenie ASPIRE, Bolarus, Grupa CANPACK, Cisco Systems, Credit Suisse, Dyson, Ecolab, EPAM Systems, Euroclear, Herbalife, Hitachi Vantara, HSBC, IAG GBS, Jacobs, Krakowski Alarm Smogowy, Knowable, Maxima Consulting, Motorola, Ocado Polska, PwC Polska oraz  PwC Service Delivery Center, SIG, State Street Bank Polska, UBS, UNICEF Polska.

Rekrutacja trwa do końca czerwca.

Więcej o programie: https://www.pwc.pl/pl/media/2023/2023-04-26-biznes-kontra-smog-dzieki-programowi-wolontariusze-przeprowadzili-warsztaty-dla-52-tys-dzieci.html