13 kwietnia 2024

Santander i LSE wspierają przywództwo kobiet

Grupa Santander wspiera wyrównywanie szans na rynku pracy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Angażuje się w projekty promujące przywództwo kobiet w biznesie. Bank ogłosił 14. edycję Szkolenia Santander | SW50 Leadership Programme 2024 – LSE dla 50 kobiet na stanowiskach kierowniczych. Kurs prowadzi prestiżowa uczelnia London School of Economics and Political Science (LSE).

Program skierowany jest do kobiet z 11 państw (Argentyny, Brazylii, Chile, Niemiec, Meksyku, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Urugwaju). Od momentu rozpoczęcia 1. edycji, w projekcie uczestniczyło 750 liderek.

Program kursu skupia się przede wszystkim na rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania. Uczestniczki będą brały udział w szkoleniach poświęconych stylom i technikom kierowania zespołem i projektami. Podczas kursu wypracują też i przeanalizują swój własny pomysł na przywództwo. Będą miały również możliwość udziału w konferencjach oraz indywidualnych i grupowych sesjach coachingowych. Program to także świetna okazja do podzielenia się doświadczeniami związanymi z karierą zawodową, a także zbudowania międzynarodowej sieci kontaktów.

– Kluczowym elementem programu są szkolenia, w tym te prowadzone przez naszego wieloletniego partnera – London School of Economics – mówi Rafael Hernández, zastępca globalnego szefa Santander Universidades.

– Przy każdej edycji, jesteśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu, a także różnorodności, jaką reprezentują osoby zgłaszające się do programu. W tym roku również czekamy na zgłoszenia i jesteśmy pewni, że dotychczasowy wysoki poziom zostanie podtrzymany – mówi Phil Carter z LSE.

Stypendium zapewnia pokrycie kosztów za kurs, czesne oraz zakwaterowanie w Londynie.

Program składa się z trzech etapów:

  • sesja online, podczas której 50 uczestniczek poznaje się z grupą oraz profesorami i mentorami,
  • etap główny, tygodniowy kurs w Londynie na kampusie LSE,
  • sesja online, podczas której uczestniczki prezentują wykładowcom swoje indywidualne plany rozwoju.

Zgłoszenia do udziału w programie można składać do 13 marca 2024 r.