21 lipca 2024

Tous: certyfikat RJC dla odpowiedzialnych społecznie jubilerów

Certyfikat RJC potwierdza konsekwentne zaangażowanie Tous w strategię zrównoważonego rozwoju. Firma planuje intensyfikację swoich zobowiązań, obejmujących trzy kluczowe obszary: ludzie, planeta, rzemiosło. 

W styczniu 2024 r. firma Tous odnowiła certyfikację nadawaną przez Responsible Jewellery Council (RJC). Jest to organizacja ustanawiająca standardy etycznych praktyk biznesowych oraz odpowiedzialnego łańcucha dostaw w branży jubilerskiej i zegarmistrzowskiej w skali globalnej. Pomyślne przejście przez proces audytu potwierdziło kompleksowe zaangażowanie marki w zrównoważony rozwój.

Certyfikat RJC uznaje zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój, etykę biznesu ochronę środowiska, praw człowieka i transparentność korporacyjną. Warunkiem certyfikacji jest implementacja wytycznych w obszarze zrównoważonego rozwoju ustalonych przez RJC, będącego członkiem ISEAL Alliance. Audyt obejmował przegląd wielu procesów, m.in. w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw, produkcji, praw człowieka, warunków pracy, zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy, zgodności z lokalnymi wymogami i dotyczącymi operowania metalami szlachetnymi oraz odpowiedzialnych praktyk w pozyskiwaniu surowców.

W Tous robimy wszystko, aby cele stały się rzeczywistością. Dlatego jesteśmy bardzo zaangażowani w zrównoważony rozwój i wdrażamy strategię, która umożliwia nam podążanie tą drogą. W tym kontekście odnowienie certyfikatu RJC mobilizuje nas do dalszej pracy, abyśmy byli wzorem jako firma, która stosuje odpowiedzialne praktyki biznesowe – mówi Rosa Tous.