25 kwietnia 2024

Velvet Care dołącza do B Corp

Velvet Care dołączył do globalnej społeczności B Corp. To dziewiąta firma w Polsce, która uzyskała ten certyfikat.

Certyfikacja B Corp potwierdza, że Velvet Care spełnia szereg rygorystycznych norm w 5 głównych obszarach certyfikacji takich jak: środowisko, pracownicy, społeczność, klienci oraz ład korporacyjny. Certyfikacja B Corp obejmuje całą Grupę, także firmę Moracell, czeską spółkę należącą do Velvet Care.

Uzyskanie statusu B Corp nie tylko potwierdza nasze zaangażowanie w przestrzeganie wysokich standardów środowiskowych i społecznych. To także strategiczny kompas, który wskazuje nam kierunek działania w dążeniu do bardziej zrównoważonych wyników. Jesteśmy jednym z liderów w naszej branży, czujemy się odpowiedzialni nie tylko za realizację celów biznesowych, ale także za działania w aspektach środowiskowych czy społecznych – komentuje Artur Pielak, prezes zarządu Velvet Care.

B Corps (inaczej Benefit Corporations) to międzynarodowa społeczność firm obejmująca obecnie około 7700 organizacji na świecie. Członkowie ruchu zobowiązują się do przestrzegania priorytetów środowiskowych, społecznych i zarządczych. Oprócz realizacji celów biznesowych, jednocześnie aktywnie działają na rzecz środowiska, społeczeństwa i planety.