16 lipca 2024

Wydarzenie branżowe FLOŚ dotyczące ESG już w czerwcu! 

Już niebawem liderzy branży ekologicznej oraz specjaliści ds. ochrony środowiska będą mieli okazję spotkać się na wyjątkowym wydarzeniu branżowym stworzonym przez SQD Alliance. Tegoroczna edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska skupi się na kwestiach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Czym tym razem zaskoczą nas organizatorzy? 

Tegoroczna edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska odbędzie się 6 czerwca 2024 roku w eleganckim Park Hotel Diament Katowice****. To wyjątkowe wydarzenie branżowe, stworzone z myślą o osobach zainteresowanych aktualnymi wyzwaniami firm w obszarze ochrony środowiska jest inicjatywą SQD Alliance, wiodącej firmy szkoleniowej w Polsce. Nadchodząca edycja pod hasłem „ESG: Droga do sukcesu w firmie” będzie skupiać się głównie na praktycznej wiedzy i w całości zostanie poświęcona zagadnieniom związanym ze zrównoważonym rozwojem w organizacji. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników, organizatorzy przygotowali merytoryczne prelekcje i angażujące case study, prowadzone przez ekspertów z dziedzin ESG, śladu węglowego i ochrony środowiska. Tematyka zaplanowanych prelekcji obejmować będzie szeroki zakres zagadnień, poczynając od obowiązków raportowania ESG, poprzez wpływ nowych instrumentów w polityce klimatycznej na biznes, po strategie dekarbonizacji, adaptację do zmian klimatu oraz ekoprojektowanie jako narzędzie doskonalenia charakterystyki środowiskowej produktów. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować firmy na zmieniające się regulacje i trendy w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Sam temat ESG zostanie uczestnikom ukazany nie tylko w kontekście nowych obowiązków dotyczących raportowania, ale także korzyści, jakie nowoczesne podejście do zarządzania przynosi organizacjom. Podczas konferencji zostaną poruszone także tematy związane z CBAM – granicznym podatkiem węglowym oraz redukcją emisji CO2. Dla uczestników przygotowano również panel dyskusyjny i kolację biznesową, które stworzą możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów oraz będą doskonałą okazją do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych z innymi specjalistami.

Dołącz do wyjątkowego wydarzenia, aby lepiej poznać ESG i jego praktyczne rozwiązania prowadzące do sukcesu w firmach. 

Szczegóły dotyczące rejestracji oraz programu, podsumowanie poprzedniej edycji wydarzenia, a także sylwetki zaproszonych ekspertów znajdują się na stronie internetowej www.forum-flos.pl. Dla pierwszych 30 osób przewidziana jest specjalna zniżka na uczestnictwo w wydarzeniu. Liczba uczestników jest ograniczona!