12 czerwca 2024

Zrównoważony rozwój zmienia oblicze firm konsultingowych

The Boston Consulting Group (BCG) przejmie firmę konsultingową Quantis specjalizującą się w doradztwie z zakresu zrównoważonego rozwoju. W ostatnim czasie Accenture przejął Carbon Intelligence – firmę zajmującą się strategią dotyczącą emisji dwutlenku węgla i zmian klimatycznych. Z kolei EY zakupił kanadyjską firmę konsultingową AFARA zajmującą się zrównoważonym rozwojem.

Fuzja ma na celu wzmocnienie wiedzy BCG w zakresie klimatu i zrównoważonego rozwoju oraz transformacji środowiskowej. Quantis od 2006 roku pomaga firmom zrozumieć ich wpływ na klimat, bioróżnorodność, wodę, ziemię i tworzywa sztuczne. Opracowuje także strategie działania dotyczące ochrony planety. Specjalizuje się w obsłudze sektora spożywczego, kosmetycznego i modowego.

– Połączenie wiedzy branżowej BCG z wiedzą naukową Quantis i doświadczeniem w zakresie zrównoważonego rozwoju stworzy siłę wspierającą zmianę myślenia biznesowego. Stawka dla naszej planety nigdy nie była wyższa. Współpraca umożliwi nam wykonanie ruchu w kierunku realizacji naszej wizji nowej gospodarki planetarnej – powiedział prezes Quantis Dimitri Caudrelier.

Dzięki transakcji do BCG trafi 250 ekspertów ds. środowiska i specjalistów ds. transformacji, głównie z Europy i USA. BCG w zeszłym roku uruchomiło Center for Climate & Sustainability, skupiające setki ekspertów zajmujących się tematyką związaną ze zrównoważonym rozwojem, w tym różnorodnością biologiczną, gospodarką cyrkularną, dekarbonizacją, zrównoważonym rolnictwem, finansowaniem transformacji, zarządzaniem wodą i innymi tematami ESG.