30 maja 2024
White Star Real Estate

Colliers publikuje Global Impact Report

Firma doradcza Colliers opublikowała po raz trzeci Global Impact Report. Opisuje w nim działania w kształtowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości rynku nieruchomości komercyjnych.

Odpowiadasz w swojej firmie za raportowanie niefinansowe? Zapisz się na newsletter ESGinfo.

Najważniejsze dane za rok 2022:

  • Colliers zredukował emisje w zakresie 1 (emisje bezpośrednie) i 2 (emisje pośrednie) o 10,1 proc. na stopę kwadratową (0,09 mkw.);
  • Ponad 10,2 mln mkw. nieruchomości zarządzanych przez firmę posiada certyfikaty ekologiczne;
  • Specjaliści Colliers doradzali w 285 procesach zielonej certyfikacji;
  • 39 proc. pracowników Colliers na świecie stanowią kobiety. W polskim oddziale udział ten wynosi już ok. 62 proc.

Po opublikowaniu strategii ESG „Elevate the Built Environment” Colliers koncentruje się na osiągnięciu kluczowych celów w trzech obszarach: ochrona środowiska, inkluzywność oraz zdrowie i dobre samopoczucie.

Trzeci Global Impact Report podkreśla nasze postępy w dostarczaniu klientom innowacyjnych rozwiązań, zapewnianiu znakomitych wyników oraz wywieraniu pozytywnego wpływu na naszych pracowników i planetę — mówi Jay Hennick, prezes i dyrektor generalny Colliers.

Tegoroczny raport, podobnie jak ten za 2021 r., zawiera ocenę działań Colliers w zakresie obszarów (1) i (2). Opracowano go zgodnie z zasadami Global Reporting Initiative (GRI), Sustainability Accounting Standards Board i Task Force on Climate-Related Financial Disclosure (TCFD), aby umożliwić firmie skuteczne zarządzanie programami ESG.

Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu zerowej emisji netto do 2030 r. oraz celów opartych na wiedzy naukowej, jakie sobie założyliśmy, i pomagamy wielu klientom zrobić to samo. Oprócz skupiania się na zmianach klimatycznych priorytetami są dla nas różnorodność, równość i inkluzywność, a także promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia wśród naszych pracowników i w zarządzanych przez nas budynkach — mówi Sean Drygas, globalny dyrektor Colliers ds. ESG.

Działania ESG stanowią ważny element budowania strategii biznesowej Colliers nie tylko w wymiarze globalnym, ale także na gruncie lokalnym. W poszczególnych krajach, w których firma ma oddziały.

Nasz zespół ESG działający w regionie Europy Środkowo-Wschodniej liczy już 16 osób i należy do największych wśród firm doradczych na rynku nieruchomości. Tylko w 2022 r. certyfikowaliśmy 53 nieruchomości w regionie CEE. Dodatkowo, mimo że do raportowania niefinansowego będziemy zobligowani dopiero za rok 2025, nasz polski zespół ds. ESG, w tym roku przygotowuje swój lokalny Poland Impact Report. Przedstawimy w nim nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce – mówi Monika Rajska-Wolińska, dyrektorka generalna Colliers na region Europy Środkowo-Wschodniej.