29 maja 2024

mFundacja: dziesiąta, ostatnia edycja mPotęgi

Ciekawe, inspirujące pomysły na projekty matematyczne dla uczniów starszych klas szkół podstawowych można zgłaszać do kolejnej edycji mPotegi. 14 marca ruszyła dziesiąta, a zarazem ostatnia odsłona programu grantowego Fundacji mBanku.

Program mPotęga jest elementem strategii mBanku na lata 2021-2025 uwzględniającej działania ESG.

Niemal 1,3 tys. projektów matematycznych zostało dofinansowanych na łączną kwotę 7,5 mln złotych w poprzednich 9 edycjach mPotęgi. Pomysły na działania popularyzujące królową nauk wśród uczniów szkół podstawowych można zgłaszać do 9 maja tego roku na stronie www.mpotega.pl.

– Od początku programu stawiamy na ciekawe, nieszablonowe podejście do matematyki. Wierzymy, że w ten sposób uczniowie w większym stopniu zainteresują się tym przedmiotem, który jest kluczową umiejętnością we współczesnym świecie. Doceniamy twórcze, kreatywne podejście do nauczania matematyki i zarażanie tą pasją młodych ludzi. Szukamy kolejnych pomysłów na wsparcie tego typu projektów, dlatego 10. edycja mPotęgi będzie zarazem ostatnią. W kolejnym roku wystartujemy z nowym programem – mówi Iwona Ryniewicz, prezeska mFundacji.

Więcej o mPotędze

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali rutynę i schematy. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji mPotęgi, w których wsparto finansowo 1297 projektów. mPotęga to ok. 32 tys. godzin zajęć projektowych, prawie 3 tys. nowych stron www powiązanych z projektami oraz ponad 5 tys. wydarzeń takich jak konkursy, wystąpienia, festiwale. Fundacja dotarła z programem do blisko tysiąca szkół i kilkuset innych beneficjentów: organizacji pozarządowych, bibliotek i uczelni. W nagrodzonych projektach wzięło bezpośredni udział 160 tys. uczestników.

Najważniejsze fakty:

  • Programem grantowym mBank obejmuje dzieci uczące się w klasach 4 – 8 szkoły podstawowej.
  • Wnioski można składać przez formularz online na stronie www.mpotega.pl
  • Wniosek mogą złożyć: publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne z całej Polski.
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
  • Granty wynoszą od 2 tys. do 8 tys. zł.